Se kot vodja kdaj »zalotite« pri tem, da:
- vas posrkajo dnevna rutinska opravila in da se vse preveč ukvarjate z reševanjem problemov?
- je delavnik prekratek za vse, kar ste si zadali in delo potuje z vami skoraj vedno in povsod?
- s težavo najdete čas za strateške razmisleke?
Si želite:
- preseči nivo operativnih nalog in reševanja problemov?
- odkriti potencial vsakega sodelavca v teamu in ga razvijati?
- razvijati ciljno usmerjenost, samostojnost, ustvarjalnost, proaktivnost, odgovornost, … sodelavcev, ki jih vodite?
- navdihniti in opolnomočiti vaš team, da deluje popolnoma samostojno in učinkovito tudi v primeru vaše daljše odsotnosti?
Coaching orodja so lahko vodji v pomoč kot učinkovito komunikacijsko in motivacijsko orodje, s pomočjo katerega sodelavcem omogoči, da se zavedo lastnih virov in potencialov in jih tudi v polnosti uporabijo. Tako jim omogoča hitrejši razvoj, odgovornost za postavljanje in doseganje ciljev, samostojnost pri sprejemanju odločitev, hitrejše in učinkovitejše učenje, večje zavedanje lastnega delovanja in vpliva le-tega na druge procese v podjetju in še bi lahko naštevali. Z uporabo coaching veščin vodja sodelavce podpira pri učenju in razvoju in jim prepusti samostojnost in odgovornost za postavljanje ciljev in doseganje rezultatov.
O tem, kakšne spremembe lahko kot vodja dosežemo in kakšne koristi ima lahko podjetje/organizacija, če bi vodje in managerji imeli coaching veščine in jih uporabljali pri vsakodnevnem delu, govori kratek izsek iz intervjuja s Saimo Butt, MCC (Master Certified Coach /Certificirani mojster coach) iz Oxforda.
Več o tem, kaj je coaching in zakaj postati coach najdete na povezavi